אילו גורמים יש לקחת בחשבון בהקלטה ואחסון התמונות מערכת האבטחה?

אחד הרכיבים המשמעותיים ביותר במערך האבטחה הוא מרכז ההקלטה והאחסון. ישנם סוגים רבים של מערכות הקלטה, וחשוב לבחור את הסוג המתאים ביותר עבורכם. המערכות השונות נבדלות זו מזו במספר מאפיינים, כאשר השניים המרכזיים ביותר הם סוג המערכת ונפח המערכת.

סוג המערכת מתייחס למערכות DVR ומערכות NVR, הנחשבות לשני הסוגים המרכזיים בתחום מערכות ההקלטה. קיימים הבדלים רבים בין הסוגים הללו, ולענייננו נזכיר שמערכות DVR משמשות עבור מצלמות אבטחה אנלוגיות, ואילו מערכות NVR משמשות עבור מצלמות דיגיטליות (IP).

נפח הזיכרון משתנה בין המכשירים במידה רבה, אם כי רוב מערכות ההקלטה הביתיות מכילות כ-1TB פחות או יותר. בכדי לשבר את האוזן נציין שבנפח זה ניתן לשמור סרטונים מארבע מצלמות אנלוגיות בעלות חיישני תנועה, לתקופה של כ-3 שבועות פחות או יותר.

בכדי לבחור את גודל הנפח המתאים עבורכם חשוב להתייחס לצרכים הספציפיים הנוגעים שלכם. למשל, עליכם לבחור כמה זמן אתם מעוניינים לשמור את המידע המגיע לארכיון. במידה ומדובר בבית פרטי אין צורך בשמירת המידע לתקופה של מעל לשבועות בודדים, אולם במידה ואתם גוף נותן שירות או שיש אצלכם בעסק אנשים רבים, מומלץ לשמור את הסרטונים לתקופה ארוכה יותר. בנוסף, חשוב להתייחס למספר המצלמות ולאיכות הצילום שלהם – ככל שאתם מחזיקים ביותר מצלמות, וככל שהמצלמות מפיקות סרטונים בעלי רזולוציה גבוהה יותר – עליכם להשתמש בנפח הקלטה גדול יותר. כמובן שיש לוודא שמערכת ההקלטות מסוגלת להתחבר למספר המצלמות שאתם מעוניינים בו, כלומר שהיא מכילה מספיק ערוצי קיבול.

מצלמות אבטחה בדוכן תכשיטים בקניון עפולה