מה הבדל בין מצלמות אבטחה חיצוניות לפנים?

בעבר הייתה מקובלת חלוקה מוחלטת בין מצלמות פנימיות למצלמות חיצוניות – מצלמות פנימיות היו זולות ובעלות חדות צילום גבוהה, ואילו המצלמות החיצוניות אופיינו במעטפת קשיחה, יכולת צילום בתנאי אור קשים ואטימות לרטיבות. עם התקדמות הטכנולוגיה בשנים האחרונות הלך הגבול והיטשטש, עד שכיום אין כל הבדל בין מצלמה פנימית למצלמה חיצונית – כמעט כל מצלמות האבטחה הקיימות בשוק כיום מתאימות לצילום פנימי או חיצוני, והן עמידות לתנאי מזג אוויר קשים ורטיבות.

ישנו מדד עמידות הקרוי מדד IP, אשר מבטא את רמת האטימות של המכשיר. המדד מבוסס על המבנה הבסיסי הבא: IP_ _ כך שהוא כולל שתי ספרות: הספרה הראשונה מתייחסת לאטימות המכשיר לחלקיקים קטנים, כאשר 0 למשל מציין שהמכשיר ללא אטימה כלל, 2 מציין שהמכשיר אוטם חלקיקים הגדולים מ-12.5 מ"מ ואילו 6 מציין שהמכשיר אטום לחלוטין לחלקיקי אבק. הספרה השנייה מציינת את אטימות המכשיר למים, כאשר 0 מבטא העדר אטימה, 1 מהווה אטימה לגשם קל, 6 מבטא אטימה לסילון מים ישיר ועוצמתי המופנה למכשיר, ו-8 מבטא עמידות למים בעומק של עד מטר. בסטנדרטים הטכנולוגיים של היום, כמעט כל מצלמות האבטחה עומדות בתקן של IP66, כלומר הן עמידות לאבק בצורה מושלמת, והן אטומות לחלוטין לגשם ולמים.

ברוב המוחלט של מצלמות האבטחה כיום, קיימת רזולוציית צילום חדה ואיכותית, עמידות בתנאי מזג אוויר קשים וגשם, ויכולת צילום בתנאי תאורה קשים. מסיבה זו נהוג שלא לחלק את מצלמות האבטחה למצלמות פנים וחוץ, אלא על פי משתנים אחרים כגון מצלמות חוטיות ואלחוטיות, מצלמות קבועות או נעות (PTZ), מצלמות אוגרות או משדרות וכדו'.

ככל שהטכנולוגיה הולכת מתקדמת, מתפתחות מצלמות מגוונות בעלות תכונות וחוזקות שונות במחירים נמוכים השווים לכל כיס. עולם מצלמות האבטחה כיום הוא רחב ומגוון, ואתם מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ וסיוע בכל נושא.

מצלמות אבטחה אלחוטיות בבית עם מטפלת סיעודית בחיפה