מה היתרונות העיקריים של מערכת מצלמות אבטחה בבית או במשרד?

מצלמות אבטחה משמשות למגוון רחב של שימושים, וההתקדמות הטכנולוגית הופכת אותן לנגישות, זולות, איכותיות ועמידות יותר. קיימות סיבות רבות להתקנת מצלמות אבטחה, כאשר היתרונות המרכזיים לכך הם:

  • מעקב אחרי ילדים – כל הורה מכיר את תחושת חוסר האונים כאשר הוא נמצא רחוק מהילד שלו. מצלמות אבטחה הם כלי מצוין בכדי להגן על הדבר היקר לנו מכל – ילדינו. בין אם מדובר בגני ילדים, ובין אם מדובר בבית פרטי – התקנת מערכת מצלמות מסייעת להורים לקבל מידע ויזואלי שוטף בכל רגע בנוגע למצב ילדיהם. אגב, קונספט זהה הולך ומתפתח גם בקרב בעלים של חיות מחמד היוצאים לעבוד ומשאירים את חיית המחמד בבית.
  • מעקב אחרי עובדים – נושא זה מורכב מעט מבחינה חוקית, אולם מנהלים רבים משתמשים במצלמות אבטחה בכדי לפקח על עובדיהם, ולעקוב אחר מעשיהם. כמובן שלא מדובר על מציצנות או התעמרות, אלא בכלי אפקטיבי להתייעלות מקום העבודה, ואמצעי לוודא שכללי הבטיחות או נהלי העבודה נשמרים במלואם. נקודה זו מתעצמת כאשר מדובר בעובדים זרים או פועלים הדורשים השגחה על פי תקנות החוק.
  • הרתעה – התקנת מערכת מצלמות יוצרת הרתעה משמעותית, ומונעת אירועים בעייתיים. עצם ההימצאות של מצלמת אבטחה במרחב מסוים מחייבת את הנוכחים להתנהג בהתאם, כך שהיא יוצרת אפקט חיובי בסיסי ומונעת קטטות, התלהמויות, פריצות, גניבות, וכדו'.
  • התמודדות עם גניבות – בכל בית, מחסן או מקום עבודה קיימים מוצרים יקרי ערך, הקורצים לגנבים. התקנת מצלמות אבטחה במתחם מסייעת באיתור הגנבים, ומעניקה למשטרה כלי יעיל לזיהוי הפורצים. בנוסף, לעיתים קרובות משולבת במצלמה מערכת מתריעה, כך שבעלי הבית או העסק מקבלים דיווח בזמן אמת בנוגע לפריצות או ניסיונות גניבה.
  • בטחון – במתקנים ביטחוניים, או בעסקים בעלי נגיעה ביטחונית מותקנות מערכות אבטחה מורכבות בכדי ליצור הרתעה, ולמנוע אפשרות של חדירה או פריצה. מערכות אבטחה אלה מורכבות ממספר רבדים, ומערך הצילום מהווה נדבך מרכזי במערך האבטחה.
פרוייקט מצלמות אנליטיקה לזיהוי אדם ורכב ב ״ח.י אלקטרוניקה״ מרלו״ג צפון

כמובן שניתן למנות עוד יתרונות רבים, אולם השתדלנו להתרכז בתחומים המרכזיים הנוגעים לרוב האוכלוסייה.